17th Annual Florida Music Festival

Official Artist Showcase Schedule

 

Thursday, April 20th: 

Cheyenne Saloon:
6:30pm: Sahra
7:30pm: Tim Serdynski
8:30pm: Lucy Iris
9:30pm: Bailey Callahan
10:30pm: Levie
11:30pm: The Getbye

The Social:  This Little Underground Presents…
7:30pm: Zoya Zafar
8:30pm: The Welzeins
9:30pm: Saskatchewan
10:30pm: SALES
11:45pm: PolyKarp (ft. Anneka)

Wall Street Plaza I: 
7:00pm: Everlost Us
8:00pm: Revel in Romance
9:00pm: Seranation
10:00pm: Beebs jam featuring Niko Is

Wall Street Plaza II:
7:30pm: Run Raquel
8:30pm: Oranga Tanga
9:30pm: Coastal Breed

Tanquerays:
10:00pm: The Mellow Relics

Ferg’s Depot: Downtown Orlando Partnership ‘Business Unplugged’ presents…
5:00pm:  Josh Snyder and Matt Kenyon
6:00pm:  Trevor Hall
7:00pm:  Carson Schaffer

 

FRIDAY, APRIL 21st:  

Cheyenne Saloon:
6:30pm: Kamryn Palmer
7:30pm: Greye
8:30pm: St. Valley
9:30pm: Crenshaw
10:30pm: Diamond Dixie
11:30pm: Greg Warren Band

Church Street Market
6:00pm: Brettyn Rose
7:00pm: Milk Carton Superstars
8:00pm: Kaj Brothers
9:00pm: Grand lotus
10:00pm: Phantom Phunk
11:00pm: G.W. Souther
12:00am: Gerry Williams Band

Ferg’s Depot
6:30pm: Run Raquel 
7:30pm: St. Valley
8:30pm: SavvyG
9:30pm: Catharina Dalzini 
10:30pm: James Pippin  
11:30pm: Ariia

Magnolia:
7:00pm: TBA
8:00pm: TBA
8:45pm: Joshua Hoffman
9:30pm: Wayne Hall
10:15pm: Tim Serdynski

Tanquerays:
10:00pm: Leisure Chief

The Social:   Swamburger Presents: Southeastern Expo
6:00pm: PRODUCER SHOWCASE (AUDIOMATIC): Marz Mello, DJ Dolo, and Tempermental
7:00pm: Gary Lazer Eyes
7:30pm: Pathos, Pathos
8:00pm: Frank Secich (of Blue Ash)
8:30pm: Room Full of Strangers
9:00pm: Jon Ditty
9:20pm: J-terra
9:40pm: GTN Battle Competition: $100 16 Bar Challenge w/ MADD ILLZ
10:15pm: iCON the Mic King 
10:35pm: Onry Ozzborn
10:55pm: E-Turn 
11:20pm: Latrissa Thomas
11:35pm: Chakra Khan
12:00am: Second Subject Showcase: ft. Purple Kloud, Aftermarket, Sean Shakespeare, SKIP, Acey Wasuto, and DiViNCI (of Solillaquists of Sound)
1:00am: DJ Rubox

Wall Street Plaza I: 
7:30pm: John.K
8:30pm: The Delta Troubadors
9:30pm: Reverist
10:30pm: Kasson
11:30pm: Lovestruck Robot
12:15pm:  M-Squared with special guests DJ Logan Dakota & Dotti J

Wall Street Plaza II:
7:00pm: WD-Han
8:00pm: Chase the Jaguar
9:00pm: Solomon Jaye 
10:00pm: Yardij
11:00pm: Victims of Circumstance

 

SATURDAY, APRIL 22nd:  

Cheyenne Saloon:
6:00pm: Taylor Raynor
7:00pm: Whiskey Sharts
8:00pm: Dru Cutler
9:00pm: Julia McDonald
10:00pm: The 502s
11:00pm: Beemo
12:00am: Save The Radio! 
12:30am: Tom Petty Tribute featuring Florida’s Finest!

Church Street Market:
6:30pm: TBA
7:30pm: Alex Di Leo
8:30pm: Layla Brisbois
9:30pm: The Dealers
10:30pm: Chemradery
11:00pm: Equus (DJ intermission)
11:30pm: Yardij 
12:30am: Billy Wright

Ferg’s Depot: Florida Atlantic University’s Record Label Hoot/Wisdom Recordings hosts
7:00pm: Jessica Morale
8:00pm: Ella Herrera
9:00pm: Brianna Guinn
10:00pm: The Takers and Leavers

Magnolia:
7:00pm: Layla Brisbois
8:00pm: TBA
8:45pm: TBA
9:30pm: Taylor Raynor
10:15pm: Levie

The Social:  WPRK Rollins College presents…
6:00pm: Multiple Me
7:00pm: Jordan Esker & The Hundred Percent
8:00pm: June Divided
9:00pm: YourDesign
10:00pm: A Brilliant Lie
11:00pm: Copper Bones
12:00am: The Bloody Jug Band

Tanquerays:
10:00pm: The Tanner Keegan Band

Wall Street Plaza I:
3:30pm: School of Rock
4:30pm: J-Zells
5:30pm: Luke
6:30pm: Broken Streetlights
7:30pm: Jumbo Shrimp
8:30pm: Felicity
9:30pm: Blue Man Group Drum-Off
10:30pm: On the Avenue
11:30pm: Forget Myself 
12:00am: The Otown Hometown Jam featuring…

Wall Street Plaza II: 
3:00pm: Savvy G
4:00pm: Natalie Claro
5:00pm: Above the Skyline
6:00pm: That I Am
7:00pm: Eden Shireen
8:00pm: Fiery Sushi
9:00pm: Carly Jo Jackson
10:00pm: King Complex
11:00pm: DizzlePhunk

 

No upcoming events were found.